Informace

Výrobci

Inkoustové tiskárny


Inkoustové tiskárny jsou v současné době v domácnostech nejrozšířenější. Mezi jejich hlavní výhody patří rychlý a kvalitní tisk a hlavně nízká pořizovací cena. 
Tisk u inkoustových tiskáren je vytvářen pomocí miniaturních kapek inkoustu, který je na papír přenášen z tiskové hlavy. 

Technologie tisku:

Inkoustové tiskárny používají dvě různé technologie tisku - termální (používá se hlavně u tiskáren HP, Canon, Lexmark) a piezoelektrickou (používá se u tiskáren Epson).

termických tiskáren tisková hlava pracuje s malými tepelnými tělísky, které zahřívají inkoust. Při zahřátí vznikne v trysce bublina, která vymrští inkoust na papír. 

U piezoelektrického tisku tisková hlava pracuje s piezoelektrickými krystaly. Krystal je destička, která je schopna měnit svůj tvar. Pokud krystal dostane elektrický náboj je schopen vystřelit kapku na papír. 

Používané konstrukce

U inkoustových tiskáren se používají dvě odlišné konstrukce: 
– první využívá k tisku inkoustové kazety (catridge) na kterých jsou přímo nainstalovány trysky, toto řešení se používá u tiskáren které mají dvě cartridge (černou a barevnou)
- druhá konstrukce využívá oddělené tiskové hlavy v tiskárně a výměnné inkoustové cartridge (používá se u tiskáren se čtyřmi a více kazetami)


potřebujete poradit?

s objednávkou nebo s výběrem toneru do tiskárny, náplně do tiskárny...
Po-Pá: 9.00 - 17.00 tel: 603 711 252 

Návody - Pomoc

Slevy